Extra Preliminary Round

Wythenshawe Town 1-2 Selby Town
Yorkshire Amateur AFC 3-2 Northwich Victoria
Runcorn Town 1-2 Garforth Town
Vauxhall Motors 3-1 Padiham
Avro 1-2 Bacup Borough
Bishop Auckland 2-1 Maltby Main
Jarrow 4-2 Squires Gate
Sunderland RCA 1-0 Hemsworth Miners Welfare
Charnock Richard 3-1 Calne Town
Seaham Red Star 0-1 Shildon AFC
AFC Darwen 2-3 Bridlington Town
Heaton Stannington 1-2 Thackley
West Auckland Town 3-1 Burscough
Consett 0-1 Billingham Synthonia
Athersley Recreation 1-4 Penrith
Abbey Hey 2-3 Ashton Athletic
Barton Town 2-3 Daisy Hill
Albion Sports 1-3 Guisborough Town
Winterton Rangers 0-8 Ossett United
Bedlington Terriers 4-5 Barnoldswick Town
Newton Aycliffe 1-3 Redcar Athletic
Penistone Church 1-2 Newcastle Benfield
Billingham Town 1-0 Northallerton Town
Rylands 1-3 Ashington
Ryhope Colliery Welfare 0-1 Kendal Town
1874 Northwich 3-2 Hebburn Town
Congleton Town 1-2 North Ferriby
Staveley Miners Welfare 3-1 Longridge Town
Stockport Town 2-1 Silsden
Crook Town 2-0 Whitchurch Alport
Eccleshill United 1-4 Whitley Bay
Whickham 1-0 Emley AFC
Pickering Town 2-1 Goole
Irlam 1-2 Tow Law Town
Litherland REMYCA 0-2 North Shields
Skelmersdale United 3-2 Thornaby
Stockton Town 7-1 Grimsby Borough
Bootle 5-1 Bottlesford Town
Ashby Ivanhoe 4-2 FC Oswerthy Town
Quorn 1-2 Wroxham
Kirkley & Pakefield 4-2 Hereford Pegasus
AFC Wulfrunians 5-1 Brocton
FC Clacton 3-2 Long Eaton United
Woodbridge Town 2-1 Cogenhoe United
Hadleigh United 0-1 Loughborough University
Norwich United 2-1 Stanway Rovers
AFC Mansfield 3-1 Easington Sports
Leicester Nirvana 0-1 Harwich & Parkestone
Wisbech Town 2-1 Worcester City
Lutterworth Town 0-1 Northampton ON Chenecks
Heather St John’s 1-2 Gorleston
Tividale 2-3 Brantham Athletic
Mildenhall Town 1-0 Newport Pagnell Town
Shepshed Dynamo 2-0 Sporting Khalsa
Leighton Town 3-0 Westfields
Haughmond 1-3 Godmanchester Rovers
Bugbrooke St. Michaels 3-2 Holbeach United
Melton Town 1-2 Walsall Wood
Coventry Sphinx 2-1 Baldock Town
Newark Flowserve 1-2 Haverhill Rovers
Coventry United 1-2 Deeping Rangers
Harborough Town 1-1 Hanley Town
Lye Town 1-3 Sherwood Colliery
Handsworth 1-0 Rothwell Corinthians
Heanor Town 0-6 Stowmarket Town
Risborough Rangers 2-1 Nuneaton Griff
Newmarket Town 3-2 Walsham-le-Willows
Little Oakley 3-2 Stourport Swifts
Pinchbeck United 0-1 Racing Club Warwick
Boldmere St Michaels 1-2 Oadby Town
South Normanton Athletic 1-3 Boston Town
Rugby Town 2-1 Huntingdon Town
Kempston Rovers 0-0 Malvern Town
Desborough Town 1-3 Ardley United
Downham Town 0-2 Biggleswade United
Brackley Town Saints 1-0 Dudley Town
Ely City 4-1 Sleaford Town
Knaresborough Town 0-1 Peterborough Northern Star
Whitton United 0-1 Dunkirk
Long Buckby AFC 1-0 Gresley
March Town United 2-1 Romulus
Selston 4-2 Swaffham Town
Market Drayton Town 1-3 Thetford Town
Wellingborough Town 2-0 Anstey Nomads
Long Melford 2-1 Wolverhampton Casuals
Saffron Walden Town 2-1 Leverstock Green
Erith & Belvedere 1-2 Corinthian
Woodford Town 1-0 CB Hounslow
Beckenham Town 1-3 St Neots Town
Potton United 0-1 Aylesbury Vale Dynamos
Canterbury City 3-1 Wormley Rovers
Stansted 4-1 Hadley
Oxhey Jets 3-2 Southall
Bedfont & Feltham 2-1 Spelthorne Sports
Shrivenham 1-4 Raynes Park Vale
Stotfold 3-2 Badshot Lea
Balham 1-3 Windsor
Binfield 2-1 Reading City
St Margaretsbury 2-5 Staines Town
Sawbridgeworth Town 1-2 Ramsgate
Ashford Town (Middlesex) 0-1 Hanworth Villa
Edgware Town 1-2 Sutton Common Rovers
East Grinstead Town 0-1 Hoddesdon Town
Sandhurst Town 1-4 Ascot United
Deal Town 0-1 Crowborough Athletic
West Essex 1-6 Hashtag United
Tadley Calleva 3-4 Basingstoke Town
Burnham 2-1 Crawley Green
Harefield United 0-1 Redbridge
Croydon 1-0 Banstead Athletic
Egham Town 2-1 Erith Town
May & Baker Eastbrook C.F.C. 2-1 Arlesey Town
Winslow United 1-4 Frimley Green
AFC Croydon Athletic 2-1 Wokingham & Embrook
Sporting Bengal United 1-0 Abbey Rangers
Redhill 2-0 Takeley
Eynesbury Rovers 1-2 Molesey
Broadfields United 1-0 North Greenford United
Colliers Wood United 2-3 Dunstable Town
Fisher 1-0 Cockfosters
Harpenden Town 1-2 Southend Manor
Romford 1-0 Liversedge
Walthamstow 2-1 Tower Hamlets
Hillingdon Borough 1-4 Wembley
London Colney 2-1 Hackney Wick
Tring Athletic 2-3 Colney Heath
Welling Town 3-2 Holmer Green
Virginia Water 0-1 Enfield
Knaphill 1-3 Cobham
Longlevens 0-1 Fairford Town
FC Romania 3-1 Clapton
Lopes Tavares 0-1 Ilford
Lydney Town 1-0 Flackwell Heath
East Preston 2-1 Exmouth Town
Hamworthy United 1-3 Broadbridge Heath
Westbury United 3-1 Saltash United
Little Common 1-2 Hythe & Dibden
Bashley 3-1 Cowes Sports
Storrington 1-1 Cribbs
Littlehampton Town 5-0 New Milton Town
Langney Wanderers 1-4 Three Bridges
Plymouth Parkway 2-1 Tavistock
Newport IOW 1-3 Brockenhurst
Wick 1-0 Royal Wootton Bassett Town
Wells City 0-0 Bearsted
Eastbourne Town 3-1 Crawley Down Gatwick
Loxwood 2-3 Bitton
Peacehaven & Telscombe 3-1 K Sports
Eastbourne United Association 2-1 Saltdean United
Sheppey United 0-1 Guildford City
Andover New Street 1-3 Chatham Town
Portland United 2-1 Glebe
Lordswood 1-2 Bridport
Clevedon Town 3-2 Hallen
Keynsham Town 1-5 Fareham Town
Baffins Milton Rovers 1-2 Barnstaple Town
Bridgwater Town 1-2 Lymington Town
Street 3-2 Hamble Club
Alfold 2-1 Bemerton Heath Harlequins
Bradford Town 2-1 Lingfield
Buckland Athletic 0-1 Farnham Town
Fawley AFC 2-6 Jersey Bulls
Mangotsfield United 3-1 Brislington
Fleet Town 3-4 Steyning Town
Horndean 0-1 Newhaven
Alresford Town 0-0 Odd Down
Chipping Sodbury Town 1-2 Brimscombe & Thrupp
Sherborne Town 2-1 Camberley Town
Lancing 5-2 Rochester United
Bournemouth 1-2 Hailsham Town
Rusthall 1-5 Tuffley Rovers
Christchurch 1-0 Cadbury Heath
Hassocks 4-0 Bishop’s Cleeve
Roman Glass St George 1-0 Amesbury Town
Shaftesbury 2-1 AFC Vardeanians
Hollands & Blair 1-3 AFC Uckfield Town
Holmesdale 1-1 Wellington
Horley Town 2-3 Pagham
Horsham YMCA 3-1 AFC Stoneham
Shepton Mallet 1-3 AFC Portchester
Sheerwater 0-1 Solent University
Tunbridge Wells 2-1 Punjab United
Penzance 3-1 Radstock Town
Wantage Town 1-4 United Services Portsmouth

Replays:

Malvern Town 2-0 Kempston Rovers
Hanley Town 1-4 Harborough Town
Cribbs 2-1 Storrington
Bearsted 1-3 Wells City
Odd Down 3-2 Alresford Town
Wellington 3-4 Holmesdale