Results

Final

Hashtag United 4-2 Bristol Manor Farm

Semi Finals

Hashtag United 3-2 Liverpool
Bristol Manor Farm 3-1 Jersey Bulls

Quarter Finals

Hashtag United 3-1 Nottingham Forest
Kirkley & Pakefield 1-2 Bristol Manor Farm
Sherwood Colliery 1-2 Liverpool
Jersey Bulls 3-2 Ascot United

Fifth Round

Ascot United 3-2 Tuffley Rovers
Jersey Bulls 4-3 Shepshed Dynamo
AFC Bournemouth 1-2 Sherwood Colliery
Nottingham Forest 2-1 Portsmouth
Bristol Manor Farm 3-2 Arsenal
Grays Athletic 4-5 Hashtag United
Boston United 2-3 Liverpool
Leyton Orient 2-3 Kirkley & Pakefield

Fourth Round

Boston United 3-1 Derby County
Sherwood Colliery 4-2 Sheffield Wednesday
Grays Athletic 2-0 Coventry City
Hashtag United 4-1 Cleethorpes Town
Jersey Bulls 4-0 Exeter City
West Ham United 0-2 Tuffley Rovers
Preston North End 1-2 Ascot United
Blackburn Rovers 1-2 Portsmouth
Southampton 0-2 Nottingham Forest
Norwich United 2-3 Liverpool
Shepshed Dynamo 2-0 Leicester City
Bristol Manor Farm 2-1 Dulwich Hamlet
AFC  Bournemouth 2-0 Everton
Arsenal 2-1 Sheffield United
King’s Lynn Town 2-3 Kirkley & Pakefield
Leyton Orient 3-1 Rotherham United

Third Round

Shepshed Dynamo 3-0 Manchester City
Nottingham Forest 3-2 Wycombe Wanderers
Sherwood Colliery 2-0 Newcastle United
Chelsea 1-3 Grays Athletic
Blackburn Rovers 2-1 Leeds United
Derby County 2-1 Dover Athletic
Millwall 1-3 Arsenal
West Ham United 3-2 Swansea City
Jersey Bulls 3-1 Salford City
Brentford 1-2 King’s Lynn Town
Everton 3-0 Crystal Palace
Sheffield United 2-0 Bristol City
AFC Bournemouth 3-1 Middlesbrough
Wigan Athletic 1-2 Sheffield Wednesday
Brighton & Hove Albion 0-1 Leyton Orient
Southampton 2-1 Tottenham Hotspur
Dulwich Hamlet 2-0 Cardiff City
Wolverhampton Wanderers 1-3 Hashtag United
Fulham 0-2 Portsmouth
Cleethorpes Town 2-0 Watford
Queens Park Rangers 0-1 Exeter City
Bristol Manor Farm 2-1 Birmingham City
West Bromwich Albion 0-2 Tuffley Rovers
Kirkley & Pakefield 5-0 Stoke City
Norwich City 1-2 Boston United
Rotherham United 2-1 Reading
Burnley 1-2 Coventry City
Preston North End 0-1 Aston Villa
Huddersfield Town 1-4 Liverpool
Hull City 0-3 Leicester City
Ascot United 3-2 Ramsbottom United
Norwich United 4-1 Manchester United

Second Round

Matlock Town 1-2 Boston United
Sherwood Colliery 3-2 Sheffield FC
Blyth Spartans 1-3 Kirkley & Pakefield
Salford City 2-1 Macclesfield Town
Tuffley Rovers 5-4 May & Baker Eastbrook C.F.C.
Dulwich Hamlet 2-0 Accrington Stanley
Jersey Bulls 3-2 Gloucester City
Burton Albion 0-2 Bristol Manor Farm
Shepshed Dynamo 1-0 Metropolitan Police
King’s Lynn Town 3-0 Barrow AFC
Hashtag United 3-1 Stansted
Ascot United 4-1 Walsall
Portsmouth 2-0 Stockport County
Ramsbottom United 2-1 Swindon Town
Gateshead 0-1 Leyton Orient
Norwich United 2-1 Peterborough United
Exeter City 2-1 Bolton Wanderers
South Park 2-3 Grays Athletic
Dover Athletic 1-0 Bradford City
Cleethorpes Town 2-0 Newport County

First Round

Jersey Bulls 3-1 Bristol Rovers
Gloucester City 2-0 Charlton Athletic
Stockport County 1-0 Harrogate Town
Doncaster Rovers 1-2 Macclesfield Town
Fleetwood Town 1-2 Walsall
Aveley 1-2 Boston United
Grimsby Town 1-2 Shepshed Dynamo
Burton Albion 1-0 Mansfield Town
Gateshead 1-0 Forest Green Rovers
Bradford City 2-1 Carlisle United
Peterborough United 2-0 Crawley Town
Ipswich Town 0-2 Tuffley Rovers
Portsmouth 3-1 Barnsley
Cambridge United 1-2 Cleethorpes Town
Salford City 1-0 Northampton Town
Shrewsbury Town 0-2 Barrow AFC
Gillingham 0-2 Ascot United
Winchester City 2-4 Hashtag United
Newport County 2-0 Oldham Athletic
Norwich United 3-2 Weymouth
Tranmere Rovers 1-2 Accrington Stanley
Colchester United 1-2 Bristol Manor Farm
Swindon Town 3-1 Sunderland
Leyton Orient 2-0 Cheltenham Town
York City 1-3 Dulwich Hamlet
Sherwood Colliery 2-1 Basingstoke Town
Scunthorpe United 1-2 Exeter City
Bolton Wanderers 1-0 Morecambe
King’s Lynn Town 4-1 Milton Keynes Dons
South Park 2-1 Bromley
Metropolitan Police 2-0 Rochdale
Stansted 2-1 Southend United
Port Vale 1-2 May & Baker Eastbrook C.F.C.
Matlock Town 2-0 Lincoln City
Ramsbottom United 3-1 Crewe Alexandra
AFC Wimbledon 1-2 Grays Athletic
Blyth Spartans 2-1 Blackpool
Dover Athletic 1-0 Oxford United
Sheffield FC 2-0 Plymouth Argyle
Kirkley & Pakefield 3-1 Luton Town

Fourth Qualifying Round

Pontefract Colleries 1-2 Blyth Spartans
FC Halifax Town 1-3 Sheffield FC
Cleethorpes Town 2-0 1874 Northwich
Ramsbottom United 1-0 Hartlepool United
Chorley 0-2 York City
Stockport County 2-1 Vauxhall Motors
Wrexham 0-1 Gateshead
Needham Market 1-2 Shepshed Dynamo
Norwich United 2-1 Biggleswade Town
Solihull Moors 0-2 Boston United
Chesterfield 0-3 King’s Lynn Town
Kirkley & Pakefield 3-1 Ely City
Sherwood Colliery 3-2 Lowestoft Town
Notts County 1-2 Matlock Town
Ascot United 2-1 Brentwood Town
Grays Athletic 3-2 Wealdstone
May & Baker Eastbrook C.F.C. 3-2 Coggeshall Town
Bromley 2-1 Boreham Wood
Metropolitan Police 2-0 Barnet
Aveley 2-0 Ebbsfleet United
Stevenage 0-2 Stansted
Sutton United 1-4 Hashtag United
Dulwich Hamlet 2-1 Dagenham & Redbridge
Eastleigh 0-2 Jersey Bulls
Weymouth 3-1 Taunton Town
Winchester City 3-1 Aldershot Town
Havant & Waterlooville 1-3 Tuffley Rovers
Gloucster City 2-1 Guernsey
Woking 0-2 Dover Athletic
Bristol Manor Farm 2-0 Yeovil Town
Peacehaven & Telscombe 1-2 South Park
Basingstoke 3-1 Torquay United

Third Qualifying Round

1874 Northwich 1-0 Chester
Ramsbottom United 2-1 Whitby Town
Stockton Town 1-2 Vauxhall Motors
Sheffield FC 3-2 Whitley Bay
Chorley 2-1 Jarrow
Mossley AFC 2-3 Pontefract Colleries
Runcorn Linnets 1-2 Gateshead
Barnoldswick Town 1-3 Cleethorpes Town
Blyth Spartans 2-1 Ossett United
Peterborough Northern Star 0-2 Biggleswade Town
March Town 1-2 Norwich United
Needham Market 2-0 Brackley Town
Hemel Hempstead Town 0-2 Shepshed Dynamo
Kirkley & Pakefield 3-2 AFC Wulfrunians
Ely City 2-1 Gorleston
Loughborough University 1-2 Boston United
Biggleswade United 1-2 Matlock Town
St Ives Town 0-1 Sherwood Colleries
Lowestoft Town 1-0 Bugbrooke St. Michaels
Metropolitan Police 3-1 Welwyn Garden City
Maldon & Tiptree 1-2 Ascot United
Oxford City 1-3 Hashtag United
Corinthian Casuals 1-2 Coggeshall Town
Grays Athletic 2-1 Bowers & Pitsea
Bishop’s Stortford 0-1 Aveley
Brentwood Town 2-0 Welling United
Stansted 2-1 Chertsey Town
Sutton Common Rovers 1-3 May & Baker Eastbrook C.F.C.
Dulwich Hamlet 3-1 Kingstonian
Tonbridge Angels 0-2 Jersey Bulls
Slough Town 1-3 Guernsey
Truro City 0-1 South Park
Broadbridge Heath 1-2 Winchester City
Basingstoke 3-1 US Portsmouth
Taunton Town 4-1 Three Bridges
Whitehawk 2-4 Weymouth
Dorking Wanderers 0-2 Tuffley Rovers
Peacehaven & Telscombe 2-1 Worthing
Wells City 0-1 Bristol Manor Farm
Hassocks 1-3 Gloucester City

Second Qualifying Round

South Shields 0-1 Vauxhall Motors
Chester 2-0 Farsley Celtic
1874 Northwich 2-1 Scarborough Athletic
Runcorn Linnets 2-1 Bradford Park Avenue
Marine 0-2 Barnoldswick Town
Ossett United 1-0 Skelmersdale United
Pontefract Colleries 2-1 Yorkshire Amateur AFC
Ramsbottom United 2-0 Altrincham
AFC Fylde 1-2 Jarrow
Guiseley 1-2 Cleethorpes Town
Bridlington Town 0-2 Chorley
Mossley AFC 3-1 Southport
Blyth Spartans 2-1 Darlington
Spennymoor Town 0-2 Whitby Town
North Ferriby 0-2 Whitley Bay
Stockton Town 2-1 Bamber Bridge
Curzon Ashton 0-1 Gateshead
Bugbrooke St. Michaels 2-1 Glossop North End
Thetford Town 0-1 St Ives Town
AFC Telford United 0-1 March Town United
Loughborough University 2-1 AFC Rushden & Diamonds
Woodbridge Town 0-3 Sheffield FC
Kirkley & Pakefield 2-0 Tamworth
Biggleswade Town 2-1 Kings Langley
Biggleswade United 4-3 Bury Town
Leighton Town 2-3 Boston United
Kidderminster Harriers 1-2 AFC Wulfrunians
Leamington 3-4 Norwich United
Brackley Town 2-0 Leiston
Needham Market 2-0 Hereford
Ely City 2-1 Cambridge City
Gorleston 2-0 Boston Town
Kettering Town 0-2 Matlock Town
Lowestoft Town 2-1 Wisbech Town
Sherwood Colliery 2-1 Biggleswade
Alfreton Town 1-3 Peterborough Northern Star
Shepshed Dynamo 2-1 Stourbridge
Oxhey Jets 1-3 Maldon & Tiptree
Southend Manor 0-2 Corinthian Casuals
Coggeshall Town 2-1 Hoddesdon Town
Welling United 1-0 Chelmsford City
Hullbridge Sports 1-2 May & Baker Eastbrook C.F.C.
Kingstonian 2-0 Braintree Town
Welwyn Garden City 2-1 Croydon
Aveley 3-1 Saffron Walden Town
Northwood 2-3 Grays Athletic
St. Albans Town 1-2 Stansted
Dulwich Hamlet 3-0 Welling Town
Chertsey Town 2-0 Wembley
Windsor 0-2 Sutton Common Rovers
Hemel Hempstead Town 1-0 Concord Rangers
Hampton & Richmond Borough 0-2 Ascot United
Potters Bar Town 1-4 Hashtag United
Bishop’s Stortford 2-0 Carshalton Athletic
Hornchurch 1-2 Metropolitan Police
Billericay Town 1-3 Bowers & Pitsea
Dartford 1-3 Brentwood Town
Wells City 2-1 Eastbourne United
Bristol Manor Farm 2-0 Sholing
Gloucester City 3-2 Bath City
Three Bridges 3-1 Hailsham Town
Whitehawk 2-1 Crowborough Athletic
US Portsmouth 1-0 Moneyfields
South Park 2-0 Maidenhead United
Hassocks 3-0 East Preston
Eastbourne Borough 1-2 Broadbridge Heath
Guernsey 3-1 Bradford Town
Jersey Bulls 2-1 Lewes
Plymouth Parkway 0-2 Winchester City
Slough Town 1-0 Maidstone United
Haywards Heath Town 1-1 Dorking Wanderers
Worthing 2-0 Chippenham Town
Oxford City 1-0 Leatherhead
Blackfield & Langley 0-2 Tonbridge Angels
Peacehaven & Telscombe 2-1 Lancing
Taunton Town 3-1 Sherborne Town
Truro City 2-0 Merthyr Town
Tuffley Rovers 2-0 Horsham
Bognor Regis Town 0-2 Weymouth
Portland United 1-2 Basingstoke

Replay

Dorking Wanderers 3-2 Haywards Heat

First Qualifying Round

Glossop North End 2-1 North Shields
Dunston 1-3 Vauxhall Motors
Whitley Bay 2-1 Warrington Town
Tow Law Town 1-2 Stockton Town
Redcar Athletic 0-2 Cleethorpes Town
Bamber Bridge 5-1 Atherton Colleries
Jarrow 2-1 Colne
Bradford Park Avenue 2-0 Bishop Auckland
Bridlington Town 1-0 Witton Albion
Ashton Athletic 1-4 Ramsbottom United
Pontefract Colleries 3-1 Stocksbridge Park Steels
Skelmersdale United 2-1 Crook Town
FC United of Manchester 1-2 Yorkshire Amateur AFC
Blyth Spartans 2-0 Frickley Athletic
Ashton United 0-2 Mossley AFC
Marine 1-0 Gainsborough Trinity
Barnoldswick Town 3-1 Stalybridge Celtic
1874 Northwich 2-0 Hyde United
Lancaster City 0-1 Scarborough Athletic
Morpeth Town 1-2 North Ferriby
Stockport Town 1-3 Ossett United
Radcliffe 0-4 Whitby Town
Runcorn Linnets 2-0 Daisy Hill
Leiston 1-0 Yaxley
Merthyr Town 2-1 Northampton ON Chenecks
Gorleston 2-1 Ashby Ivanhoe
Halesowen Town 1-3 Thetford Town
Rugby Town 1-2 AFC Wulfrunians
Hednesford Town 1-2 Biggleswade United
Stourbridge 3-1 Harwich & Parkeston
Lowestoft Town 3-2 Stamford
St Ives Town 4-1 Malvern Town
Biggleswade Town 2-1 Dunkirk
Peterborough Sports 2-3 Kirkley & Pakefield
Banbury United 1-2 Woodbridge Town
Stratford Town 1-3 Shepshed Dynamo
Barwell 1-3 Ely City
Buxton 1-2 Peterborough Northern Star
Stowmarket Town 3-4 Wisbech Town
Bugbrooke St. Michaels 2-1 Corby Town
Wroxham 0-1 Matlock Town
Loughborough University 2-0 Nantwich Town
Coalville Town 1-2 Sherwood Colliery
AFC Rushden & Diamonds 1-0 Mickleover Sports
Sheffield FC 3-0 Belper Town
Rushall Olympic 0-2 Biggleswade
Boston Town 1-0 Sporting Bromsgrove
Evesham United 1-4 Norwich United
Kings Langley 1-1 Newcastle Town
Nuneaton Borough 1-3 Bury Town
Royston Town 1-2 Cambridge City
Godmanchester Rovers 0-2 March Town United
Leighton Town 2-1 Alvechurch
Needham Market 2-0 Histon
East Thurrock United 0-1 Windsor
Enfield Town 2-3 Northwood
Chesham United 1-2 Hullbridge Sports
Molesey 0-3 Hoddesdon Town
Southend Manor 2-0 Ware
Staines Town 1-3 Chertsey Town
Metropolitan Police 2-0 Fisher
Bishop’s Stortford 2-0 Hitchin Town
Cray Wanderers 1-2 May & Baker Eastbrook C.F.C.
Harlow Town 0-2 Bowers & Pitsea
Stansted 2-0 Walton Casuals
Cray Valley Paper Mills 1-2 Corinthian Casuals
Grays Athletic 2-1 Harrow Borough
Wembley 1-0 Hayes & Yeading United
Tilbury 0-1 Kingstonian
Oxhey Jets 2-1 Cheshunt
Welwyn Garden City 2-1 Hanwell Town
Ilford 1-2 Brentwood Town
Maldon & Tiptree 1-0 Marlow
Ascot United 3-2 Hendon
Potters Bar Town 3-2 Canvey Island
Hashtag United 5-1 Aylesbury United
Welling Town 1-0 Corinthian
Aveley 3-1 Dunstable Town
Folkestone Invicta 1-2 Hornchurch
Saffron Walden Town 2-1 Colney Heath
Coggeshall Town 2-1 Bracknell Town
Carshalton Athletic 1-0 Didcot Town
Sutton Common Rovers 2-0 Heybridge Swifts
Croydon 2-1 Haringey Borough
Christchurch 0-1 Lancing
Winchester City 2-0 Margate
Farnborough 0-1 Wells City
Bradford Town 3-1 Phoenix Sports
Barnstaple Town 1-2 Hassocks
Lewes 3-1 North Leigh
Blackfield & Langley 2-1 Gosport Borough
Taunton Town 1-0 Horsham YMCA
Eastbourne United AFC 0-0 Tiverton Town
US Portsmouth 4-2 Canterbury City
Weston-super-Mare 1-2 Haywards Heath Town
Tuffley Rovers 2-0 Yate Town
Bristol Manor Farm 3-1 Bideford
East Preston 2-1 Salisbury
Portland United 2-1 Penzance
Basingstoke Town 3-1 Mangotsfield United
Frimley Green 1-2 Guernsey
South Park 1-0 Chichester City
Hungerford Town 1-2 Moneyfields
AFC Totton 1-2 Hailsham Town
Street 0-3 Bognor Regis Town
Sherborne Town 3-2 AFC Portchester
Burgess Hill Town 1-3 Horsham
Poole Town 1-2 Broadbridge Heath
Crowborough Athletic 3-0 Swindon Supermarine
Three Bridges 2-0 Sevenoaks Town
Hartley Wintney 0-2 Peacehaven & Telscombe
Chatham Town 1-2 Plymouth Parkway
Eastbourne Town 1-2 Whitehawk
Wimborne Town 0-1 Leatherhead
Jersey Bulls 1-0 Hastings United
Sholing 2-0 Hythe Town

 

Preliminary Round

Bridlington Town 4-1 Selby Town
Marske United 1-2 Bishop Auckland
Ossett United 5-1 Bacup Borough
Runcorn Linnets 3-2 Garforth Town
Marine 3-1 Pickering Town
Workington 1-2 Stocksbridge Park Steels
Vauxhall Motors 3-1 Penrith
Ashington 1-2 Jarrow
Sunderland RCA 2-2 Ashton Athletic
City of Liverpool 0-1 Dunston
Barnoldswick Town 3-2 Prescot Cables
Tow Law Town 3-1 Thackley
Glossop North End AFC 1-0 Clitheroe
Widnes 1-2 Crook Town
Redcar Athletic 2-1 Worksop Town
Brighouse Town 1-2 Yorkshire Amateur AFC
Kendal Town 0-1 Stockport Town
Newcastle Benfield 1-2 Pontefract Colleries
North Shields 2-1 Billingham Town
Guisborough Town 1-1 Daisy Hill
Whickham 1-3 1874 Northwich
Trafford 1-3 Whitley Bay
North Ferriby 2-1 Bootle
Staveley Miners Welfare 1-2 Skelmersdale United
Billingham Synthonia 0-1 Stockton Town
Ramsbottom United 2-0 West Auckland Town
Cleethorpes Town 3-1 Shildon AFC
Colne 1-0 Charnock Richard
Frickley Athletic 2-1 Droylsden
Tadcaster Albion 3-4 Mossley AFC
Loughborough University 3-1 Little Oakley
Lincoln United 1-2 Ely City
AFC Mansfield 2-2 March Town United
Deeping Rangers 1-2 Alvechurch
Halesowen Town 1-0 Spalding United
Newmarket Town 2-5 Corby Town
Boston Town 4-2 Brackley Town Saints
Norwich United 2-1 Sutton Coldfield Town
St. Ives Town 3-2 Mildenhall Town
Soham Town Rangers 1-2 Shepshed Dynamo
Wroxham 2-0 AFC Subury
Stowmarket Town 5-1 Wellingborough Town
Ilkeston Town 1-2 Leiston
Chasetown 1-4 Kirkley & Pakefield
Brightlingsea Regent 1-1 Rugby Town
Haverhill Rovers 1-2 Bugbrooke St. Michaels
Carlton Town 0-1 Dunkirk
Selston 2-3 Malvern Town
FC Clacton 1-3 Sheffield FC
Leighton Town 2-1 Coleshill Town
Handsworth 2-3 Peterborough Northern Star
Northampton ON Chenecks 1-0 Dereham Town
Biggleswade United 3-0 Grantham Town
Long Buckby AFC 1-2 Woodbridge Town
Newcastle Town 2-1 Leek Town
Histon 3-1 Risborough Rangers
Ardley United 1-3 Godmanchester Rovers
Harwich & Parkestone 2-0 Kidsgrove Athletic
Bury Town 4-1 Long Melford
Felixstowe & Walton United 0-1 AFC Wulfrunians
Biggleswade 1-0 Racing Club Warwick
Stamford 2-1 Harborough Town
Thetford Town 2-1 Daventry Town
Gorleston 1-0 Loughborough Dynamo
Matlock Town 2-1 Stafford Rangers
Ashby Ivanhoe 2-0 Oadby Town
Sherwood Colliery 2-1 Bedworth United
Belper Town 2-0 Walsall Wood
Cambridge City 3-1 Redditch United
Yaxley 1-0 Brantham Athletic
Coventry Sphinx 1-3 Wisbech Town
Evesham United 3-2 Redhill
Hanwell Town 2-0 Walthamstow
Ascot United 3-0 Burnham
Basildon United 1-2 Ware
Ilford 3-2 Ramsgate
Molesey 1-0 Redbridge
Wembley 2-1 Tooting & Mitcham United
Oxhey Jets 5-0 Fairford Town
Sporting Bengal United 0-1 Harlow Town
Corinthian Casuals 5-0 Barton Rovers
Colney Heath 3-1 Berkhamstead
Corinthian 2-1 FC Romania
Bedfont Sports 2-3 Sutton Common Rovers
Chalfont St. Peter 0-1 Cray Valley Paper Mills
Welling Town 1-0 AFC Dunstable
Romford 1-3 Aveley
Northwood 3-0 Woodford Town
Brentwood Town 2-1 Uxbridge
Bedfont & Feltham 1-2 Coggeshall Town FC
May & Baker Eastbrook C.F.C. 2-1 Westfield
Heybridge Swifts 6-1 Lydney Town
Walton Casuals 3-1 Highworth Town
Broadfields United 1-2 Staines Town
Bracknell Town 2-0 Kidlington
Croydon 2-1 Enfield
Raynes Park Vale 1-3 Hoddesdon Town
Crowborough Athletic 2-1 St Neots Town
Hashtag United 4-0 Aylesbury Vale Dynamos
Maldon & Tiptree 3-1 Thatcham Town
Tilbury 3-2 Cobham
Basingstoke Town 2-1 Wingate & Finchley
Grays Athletic 3-1 Egham Town
Hanworth Villa 1-2 Aylesbury United
Saffron Walden Town 1-1 Beaconsfield Town
Frimley Green 2-1 AFC Croydon Athletic
Marlow 2-0 Stotfold
Dunstable Town 2-1 Barking
Chertsey Town 3-1 Cirencester Town
Didcot Town 1-0 Bedford Town
Fisher 2-1 London Colney
Southend Manor 3-1 Thame United
Windsor 1-0 Waltham Abbey
Welwyn Garden City 2-1 Hertford Town
Witham Town 1-2 Canterbury City
Canvey Island 4-1 Great Wakering Rovers
Hullbridge Sports 2-1 Binfield
Stansted 3-1 Ashford United
Willand Rovers 1-3 Bradford Town
Sittingbourne 1-2 Chatham Town
Westbury United 0-1 Mangotsfield United
Cinderford Town 1-2 Burgess Hill Town
Portland United 3-1 Brimscombe & Thrupp
Street 1-0 Chipstead
Three Bridges 2-2 Larkhall Athletic
Whitehawk 2-0 Brockenhurst
Guildford City 1-2 Peacehaven & Telscombe
AFC Portchester 3-2 Frome Town
Bideford 1-0 Whitstable Town
AFC Uckfield Town 2-4 Jersey Bulls
North Leigh 2-1 Pagham
Penzance 2-0 Whyteleafe
AFC Vardeanians 0-1 Sevenoaks Town
Guernsey 4-0 Faversham Town
Bridport 0-2 South Park
Bristol Manor Farm 2-1 Holmesdale
Eastbourne Town 2-1 Roman Glass St George
Clevedon Town 2-3 Broadbridge Heath
East Preston 1-0 Paulton Rovers
Newhaven 1-2 Wells City
Herne Bay 1-2 Hailsham Town
Eastbourne United Association 1-0 Steyning Town
VCD Athletic 1-2 Haywards Heath Town
Solent University 1-2 Sherborne Town
Odd Down 1-2 US Portsmouth
Hythe & Dibden 0-1 Hythe Town
Phoenix Sports 2-0 Merstham
Hassocks 2-0 Tunbridge Wells
Lancing 2-1 Dorchester Town
Melksham Town 0-1 AFC Totton
Littlehampton Town 1-2 Tuffley Rovers
Plymouth Parkway 2-0 Slimbridge AFC
Fareham Town 3-2 Chichester City
Wick 1-2 Sholing
Christchurch 1-0 Bitton
Horsham YMCA 2-1 Cribbs
Farnham Town 1-3 Winchester City
Alfold 1-5 Hastings United
Barnstaple Town 3-2 Lymington Town
Moneyfields 2-1 Bashley

Replays

Ashton Athletic 2-0 Sunderland RCA
Daisy Hill 1-0 Guisborough Town
March Town 2-0 AFC Mansfield
Rugby Town 2-1 Brightlingsea Regent
Beaconsfield Town 1-2 Saffron Walden Town
Larkhall Athletic 2-3 Three Bridges

 

Extra Preliminary Round

Wythenshawe Town 1-2 Selby Town
Yorkshire Amateur AFC 3-2 Northwich Victoria
Runcorn Town 1-2 Garforth Town
Vauxhall Motors 3-1 Padiham
Avro 1-2 Bacup Borough
Bishop Auckland 2-1 Maltby Main
Jarrow 4-2 Squires Gate
Sunderland RCA 1-0 Hemsworth Miners Welfare
Charnock Richard 3-1 Calne Town
Seaham Red Star 0-1 Shildon AFC
AFC Darwen 2-3 Bridlington Town
Heaton Stannington 1-2 Thackley
West Auckland Town 3-1 Burscough
Consett 0-1 Billingham Synthonia
Athersley Recreation 1-4 Penrith
Abbey Hey 2-3 Ashton Athletic
Barton Town 2-3 Daisy Hill
Albion Sports 1-3 Guisborough Town
Winterton Rangers 0-8 Ossett United
Bedlington Terriers 4-5 Barnoldswick Town
Newton Aycliffe 1-3 Redcar Athletic
Penistone Church 1-2 Newcastle Benfield
Billingham Town 1-0 Northallerton Town
Rylands 1-3 Ashington
Ryhope Colliery Welfare 0-1 Kendal Town
1874 Northwich 3-2 Hebburn Town
Congleton Town 1-2 North Ferriby
Staveley Miners Welfare 3-1 Longridge Town
Stockport Town 2-1 Silsden
Crook Town 2-0 Whitchurch Alport
Eccleshill United 1-4 Whitley Bay
Whickham 1-0 Emley AFC
Pickering Town 2-1 Goole
Irlam 1-2 Tow Law Town
Litherland REMYCA 0-2 North Shields
Skelmersdale United 3-2 Thornaby
Stockton Town 7-1 Grimsby Borough
Bootle 5-1 Bottlesford Town
Ashby Ivanhoe 4-2 FC Oswerthy Town
Quorn 1-2 Wroxham
Kirkley & Pakefield 4-2 Hereford Pegasus
AFC Wulfrunians 5-1 Brocton
FC Clacton 3-2 Long Eaton United
Woodbridge Town 2-1 Cogenhoe United
Hadleigh United 0-1 Loughborough University
Norwich United 2-1 Stanway Rovers
AFC Mansfield 3-1 Easington Sports
Leicester Nirvana 0-1 Harwich & Parkestone
Wisbech Town 2-1 Worcester City
Lutterworth Town 0-1 Northampton ON Chenecks
Heather St John’s 1-2 Gorleston
Tividale 2-3 Brantham Athletic
Mildenhall Town 1-0 Newport Pagnell Town
Shepshed Dynamo 2-0 Sporting Khalsa
Leighton Town 3-0 Westfields
Haughmond 1-3 Godmanchester Rovers
Bugbrooke St. Michaels 3-2 Holbeach United
Melton Town 1-2 Walsall Wood
Coventry Sphinx 2-1 Baldock Town
Newark Flowserve 1-2 Haverhill Rovers
Coventry United 1-2 Deeping Rangers
Harborough Town 1-1 Hanley Town
Lye Town 1-3 Sherwood Colliery
Handsworth 1-0 Rothwell Corinthians
Heanor Town 0-6 Stowmarket Town
Risborough Rangers 2-1 Nuneaton Griff
Newmarket Town 3-2 Walsham-le-Willows
Little Oakley 3-2 Stourport Swifts
Pinchbeck United 0-1 Racing Club Warwick
Boldmere St Michaels 1-2 Oadby Town
South Normanton Athletic 1-3 Boston Town
Rugby Town 2-1 Huntingdon Town
Kempston Rovers 0-0 Malvern Town
Desborough Town 1-3 Ardley United
Downham Town 0-2 Biggleswade United
Brackley Town Saints 1-0 Dudley Town
Ely City 4-1 Sleaford Town
Knaresborough Town 0-1 Peterborough Northern Star
Whitton United 0-1 Dunkirk
Long Buckby AFC 1-0 Gresley
March Town United 2-1 Romulus
Selston 4-2 Swaffham Town
Market Drayton Town 1-3 Thetford Town
Wellingborough Town 2-0 Anstey Nomads
Long Melford 2-1 Wolverhampton Casuals
Saffron Walden Town 2-1 Leverstock Green
Erith & Belvedere 1-2 Corinthian
Woodford Town 1-0 CB Hounslow
Beckenham Town 1-3 St Neots Town
Potton United 0-1 Aylesbury Vale Dynamos
Canterbury City 3-1 Wormley Rovers
Stansted 4-1 Hadley
Oxhey Jets 3-2 Southall
Bedfont & Feltham 2-1 Spelthorne Sports
Shrivenham 1-4 Raynes Park Vale
Stotfold 3-2 Badshot Lea
Balham 1-3 Windsor
Binfield 2-1 Reading City
St Margaretsbury 2-5 Staines Town
Sawbridgeworth Town 1-2 Ramsgate
Ashford Town (Middlesex) 0-1 Hanworth Villa
Edgware Town 1-2 Sutton Common Rovers
East Grinstead Town 0-1 Hoddesdon Town
Sandhurst Town 1-4 Ascot United
Deal Town 0-1 Crowborough Athletic
West Essex 1-6 Hashtag United
Tadley Calleva 3-4 Basingstoke Town
Burnham 2-1 Crawley Green
Harefield United 0-1 Redbridge
Croydon 1-0 Banstead Athletic
Egham Town 2-1 Erith Town
May & Baker Eastbrook C.F.C. 2-1 Arlesey Town
Winslow United 1-4 Frimley Green
AFC Croydon Athletic 2-1 Wokingham & Embrook
Sporting Bengal United 1-0 Abbey Rangers
Redhill 2-0 Takeley
Eynesbury Rovers 1-2 Molesey
Broadfields United 1-0 North Greenford United
Colliers Wood United 2-3 Dunstable Town
Fisher 1-0 Cockfosters
Harpenden Town 1-2 Southend Manor
Romford 1-0 Liversedge
Walthamstow 2-1 Tower Hamlets
Hillingdon Borough 1-4 Wembley
London Colney 2-1 Hackney Wick
Tring Athletic 2-3 Colney Heath
Welling Town 3-2 Holmer Green
Virginia Water 0-1 Enfield
Knaphill 1-3 Cobham
Longlevens 0-1 Fairford Town
FC Romania 3-1 Clapton
Lopes Tavares 0-1 Ilford
Lydney Town 1-0 Flackwell Heath
East Preston 2-1 Exmouth Town
Hamworthy United 1-3 Broadbridge Heath
Westbury United 3-1 Saltash United
Little Common 1-2 Hythe & Dibden
Bashley 3-1 Cowes Sports
Storrington 1-1 Cribbs
Littlehampton Town 5-0 New Milton Town
Langney Wanderers 1-4 Three Bridges
Plymouth Parkway 2-1 Tavistock
Newport IOW 1-3 Brockenhurst
Wick 1-0 Royal Wootton Bassett Town
Wells City 0-0 Bearsted
Eastbourne Town 3-1 Crawley Down Gatwick
Loxwood 2-3 Bitton
Peacehaven & Telscombe 3-1 K Sports
Eastbourne United Association 2-1 Saltdean United
Sheppey United 0-1 Guildford City
Andover New Street 1-3 Chatham Town
Portland United 2-1 Glebe
Lordswood 1-2 Bridport
Clevedon Town 3-2 Hallen
Keynsham Town 1-5 Fareham Town
Baffins Milton Rovers 1-2 Barnstaple Town
Bridgwater Town 1-2 Lymington Town
Street 3-2 Hamble Club
Alfold 2-1 Bemerton Heath Harlequins
Bradford Town 2-1 Lingfield
Buckland Athletic 0-1 Farnham Town
Fawley AFC 2-6 Jersey Bulls
Mangotsfield United 3-1 Brislington
Fleet Town 3-4 Steyning Town
Horndean 0-1 Newhaven
Alresford Town 0-0 Odd Down
Chipping Sodbury Town 1-2 Brimscombe & Thrupp
Sherborne Town 2-1 Camberley Town
Lancing 5-2 Rochester United
Bournemouth 1-2 Hailsham Town
Rusthall 1-5 Tuffley Rovers
Christchurch 1-0 Cadbury Heath
Hassocks 4-0 Bishop’s Cleeve
Roman Glass St George 1-0 Amesbury Town
Shaftesbury 2-1 AFC Vardeanians
Hollands & Blair 1-3 AFC Uckfield Town
Holmesdale 1-1 Wellington
Horley Town 2-3 Pagham
Horsham YMCA 3-1 AFC Stoneham
Shepton Mallet 1-3 AFC Portchester
Sheerwater 0-1 Solent University
Tunbridge Wells 2-1 Punjab United
Penzance 3-1 Radstock Town
Wantage Town 1-4 United Services Portsmouth

Replays:

Malvern Town 2-0 Kempston Rovers
Hanley Town 1-4 Harborough Town
Cribbs 2-1 Storrington
Bearsted 1-3 Wells City
Odd Down 3-2 Alresford Town
Wellington 3-4 Holmesdale